O našom tíme:
Divadlo RAMAGU vzniklo asi pred troma rokmi, ako neformálna skupina. Začali sme sa venovať predovšetkým divadlu, ale aj iným aktivitám ako hudba či krátkometrážne filmy. Neskôr začala naša práca napredovať a pracovali sme oveľa častejšie, intenzívnejšie a preto sme sa rozhodli založiť si občianské združenie. Za 3 roky sme spolu zorganizovali dva veľké projekty – Galavečer talentov na ktorý sme prilákali viac ako 800 návštevníkov, ďalej sme uviedli 5 autorských divadelných hier a absolvovali sme tak okolo 30-40 predstavení. Pomaly sa dostavili aj prvé úspechy. Napríklad na poli divadla, kedy sme vyhrali súťaž okresnú a nominovali sa tak na krajské kolo. Nakoľko sme veľmi mladý kolektív myslím, že sme sa rozbehli veľmi slušne. Našim najväčším projektom bol však film Goralské rozprávky, ktorý má 40 minút a na premiéru sa prišlo pozrieť viac ako 500 ľudí. Následne sa rozprávky formou DVD distribúcie dostali takmer do každého kúta slovenska. Napísala o nás Slovenka, Život, Fifík, TASR a aj mnohé iné regionálne periodiká. Goralské rozprávky zaznamenali obrovský úspech hlavne u detského diváka, preto sme sa rozhodli pustiť sa do väčšieho sústa a to do realizácie síce kratšieho filmu (20 min), no omnoho náročnejšieho a profesionálnejšieho. Bude to rozprávka Večný život, večná mladosť.
Myšlienka projektu:
Projekt rozprávky Večný život, večná mladosť napísal Viktor Majerik a Peter Glocko vo svojej rozprávkovej knihe Šťastenko. Príbeh hovorí o smutnom živote jednoduchého dedinčana Jaša, ktorý si za ženu vezme boginku. Boginky boli podivuhodné stvorenia, ktoré žili pri rieke Dunajec a ľudia sa ich veľmi báli, pretože im vymieňali deti za svoje. Medzi ľuďmi sa šírili rôzne povery o boginkách. Jaš ale ostáva sám a rozhodne sa pre boginku, ktorú si všíma pri jazere. Keď sa však ľudia v dedine dozvedia, že si medzi nich doviedol boginku, obchádzajú jeho dom a stránia sa ho. Jašovi a boginke sa narodí dieťa. Nemajú však pre dieťa krstnú mamu a tú Jaš nemôže medzi dedinčanmi nájsť. Všetci sa boja. Nájde však jedného dňa v lese bielu pani, ktorá sa mu sľúbi ako kmotra pre dieťa. Tu však začína zápletka príbehu… Hlavnou myšlienkou projektu je priblížiť slovenskému publiku tradičnú rozprávku, ktorá sa z našich kín a obrazoviek pomaly vytráca. Štáb, ktorým sú študenti Filmovej a televíznej fakulty sa rozhodli ponúknuť divákovi nový pohľad na slovenskú rozprávku a vrátiť jej niekdajší vysoký kredit u slovenského diváka. Veríme, že sa nám tento zámer podarí. Vrámci projektu chceme realizovať nakrúcanie filmu v Skanzene a na hrade v Starej Ľubovni, v Kláštore kartuziánov v Červenom Kláštore a v panenskej prírode Pienin a Zamaguria.
Pre koho je projekt určený:
Bude slúžiť predovšetkým nám, mladým študentom Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave a tímu RAMAGU nato, aby sme sa zdokonalili vo svojej filmárskej práci a naučili sa niečo nové. Slúžiť bude iste aj Zamagurčanom a širokej verejnosti, ktorá dôverne pozná rozprávkovú knižku Šťastenko z ktorej sme túto rozprávku vybrali.
Začiatok a ukončenie projektu:
Film uzrie svetlo sveta na jar rok 2013.