Bike Park

O našom tíme:

Občianske združenie EXTREME vzniklo v roku 2003 pod pôvodným názvom Skate Brigáda Banská Bystrica, SBBB. Bohužial v posledných 3 rokoch toto združenie prestalo vykazovať akúkoľvek činnosť, a všetci pôvodný členovia buď odcestovali alebo prestali mať záujem sa podielať na takýchto aktivitách. Rozhodli sme sa preto toto OZ prebrať a pozmeniť ho. Zmenil sa ako názov tak aj stanovy a členovia, a hlavným cieľom už neni podporovať len skateboarding, ale všetko čo sa týka extrémnych športov, či už budovaním nových športovísk, prípadne len prekážok alebo rekonštrukciou starých ihrísk a takisto aj organizovať rôzne kultúrne podujatia v tých to areáloch.

Myšlienka projektu:

Hlavnou myšlienkou tohto projektu je podpora rozvoja mladých ľudí prostredníctvom športu, a v rámci toho že dané miesto sa nachádza v centre sídliska Fončorda aj ukázať starším ľudom, že extrémne športy nie sú vandalizmus, ale šport ako každý iný. Taktiež je našim zámerom dať mladým dobré podmienky na šport v ktorom majú voľnosť a slobodu, môžu sa riadiť svojím kreatívnym myslením, budovať svoje fyzické aj psychické zdatnosti. Takýmto spôsobom by sme chceli mladých ľudí odohnať od bezprízorného flákania sa a vyplniť ich voľný čas zmysluplne.

Pre koho je projekt určený:

Po dokončení všetkých súčastí ktoré sme naplánovali by tu mali nájsť svoje miesto skoro všetky vekové kategórie, preto, že sa tu budú náchádzať prekážky pre maličkých, starších ale aj pre profesionálov. Jednoducho každý kto má rád adrenalín v krvi, pocit vzrušenia slobody, voľnosti a rád trávi čas z mladými ľuďmi si tu nájde svoje miesto.

Začiatok a ukončenie projektu:

Začali sme pracovať hneď ako sme dostali finančné prostriedky a neustále pracujeme tak ako najlepšie vieme. Ukončenie prvej časti predpokladáme niekedy na koniec júla, druhá časť ( pre profesionálov ) sa dokončí podľa všetkého až niekedy na jeseň. Tieto termíny sú len našim hrbým odhadom takže sa môžu kľudne zmeniť .

Priestor projektu:

Toto miesto bolo pred začatím našich prách pôvodne bicrosové ihrisko, ktoré bolo úplne zanedbané. Zatastené už asi metrovou trávou, a úplne nepojazdné. Prislúchala k nemu búda v ktorej spávali bezdomovci a bol v nej neskutočný neporiadok. Rodičia sa aj báli púštať sem svoje deti kvoli znečisteniu a obavám o rôzne choroby. Našim plánom je upraviť nielen samotnú trať pre bicykle podľa najnovšich trendov ale aj upraviť okolie tak aby sa už nikto neobával sem prísť, ale aby sem ľudia všetkých vekových kategoórí chodili radi, či už sa pozrieť na športovcov, zabicyklovať si alebo len posedieť a oddýchnuť si.

Leave Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *